Akademickie Mistrzostwa Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej 15.12.2002 r.
reprezentacja KU AZS PWSZ Legnica
obrona przed atakami Politechniki Wrocławskiej
rozgrywa piłkę Paweł Ręczkowski
wygrany mecz z Wyższą Szkołą Bankowości


Ruszyła Dolnośląska Liga Międzyuczelniana. Porozumienie większości szkół wyższych z Dolnego Śląska zaowocowało powstaniem subligi, która ma wyłonić studenckich mistrzów regionu w najpopularniejszych dyscyplinach sportowych. Pierwsze rozgrywki odbyły się w halowej piłce nożnej. Do turnieju zgłoszono reprezentacje uczelni z Wrocławia, Legnicy, Jeleniej Góry i Wałbrzycha. Właśnie w tym ostatnim mieście zorganizowano rozgrywki eliminacyjne. Zespół Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy zajęli w eliminacjach trzecie miejsce co zagwarantowało występ we wrocławskich Akademickich Mistrzostwach Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej.

15 grudnia do rywalizacji o mistrzowski tytuł stanęło dwanaście drużyn. W ścisłym finale znalazło się osiem reprezentacji wrocławskich uczelni - Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademii Medycznej, Politechniki Wrocławskiej , Akademii Wychowania Fizycznego, Wyższej Szkoły Bankowości, Akademii Ekonomicznej oraz dwa zespoły Akademii Rolniczej. Barw Legnicy bronili zawodnicy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz filii Politechniki Wrocławskiej. Poza tym do turnieju zakwalifikowały się reprezentacje Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu i jeleniogórskiej filii Politechniki.

Wszystkie zespoły podzielono na cztery grupy eliminacyjne, po trzy reprezentacje w każdej z nich. O składach poszczególnych grup zadecydowało losowanie. Piłkarze naszej Uczelni znaleźli się w "grupie śmierci" wraz z zespołami Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego. Tak silne zespoły od początku nie wróżyły sukcesu. Pierwszy mecz potwierdził to w całej rozciągłości. Pojedynek z reprezentacją Politechniki Wrocławskiej zakończył się przegraną 0 : 4. Co prawda przebieg meczu nie odzwierciedlał ostatecznego wyniku, ale to właśnie wynik liczy się w sporcie.

Drugi mecz z drużyną Uniwersytetu Wrocławskiego potwierdził dobre przygotowanie legniczan. Co prawda strzelili tylko jedną bramkę ale za to na wagę zwycięstwa. Zasłużona wygrana poprawiła nastroje w drużynie ale nie pozwoliła już na awans do najlepszej grupy. Tylko zwycięscy eliminacyjnych pojedynków mogli walczyć o najwyższe lokaty - od 1 do 4 miejsca. Nasz zespół znalazł się w drugiej grupie wraz z reprezentantami Wyższej Szkoły Bankowości, Akademii Ekonomicznej i legnickiej filii Politechniki Wrocławskiej.

W pierwszym meczu spotkały się drużyny dwóch legnickich uczelni. Tym razem zespół Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy wyraźnie dominowali na boisku i nie marnowali okazji do potwierdzenia swojej dominacji celnymi strzałami do bramki. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem reprezentacji naszej Uczelni 3 : 0. Podobny przebieg miały kolejne mecze z zespołami dwóch wrocławskich uczelni - Wyższej Szkoły Bankowości i Akademii Ekonomicznej. W obu pojedynkach legniczanie wyraźnie górowali nad swoimi przeciwnikami i potrafili udokumentować to strzelając bramki. Mecze zakończyły się identycznymi wynikami 2 : 0 dla reprezentacji naszej Uczelni. W ten sposób piłkarze z Legnicy zajęli pierwsze miejsce w grupie i piąte w całych mistrzostwach.

Ostatecznie turniej zakończył się zwycięstwem zespołu Politechniki Wrocławskiej, który zdobył tytuł Akademickiego Mistrza Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej. Kolejne miejsca zajęły drużyny Akademii Wychowania Fizycznego przed Akademią Rolniczą i Akademią Medyczną.
Reprezentacja Klubu Uczelnianego AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy rozegrała w całych mistrzostwach pięć meczy, z których wygrała cztery. Legniccy zawodnicy strzelili 8 goli, tracąc 4 bramki. Jednak porażka w pierwszym pojedynku z Politechniką Wrocławską - zespołem tegorocznych mistrzów, zadecydowała o ostatecznej piątej lokacie. Drużyna PWSZ w Legnicy występowała w składzie: Tomasz Dominik ( kapitan ), Jarosław Zaremba ( bramkarz ), Paweł Ręczkowski, Tomasz Nowak, Mariusz Frąc, Tomasz Michalkiewicz, Piotr Krysa, Mariusz Łępa, Kornelisz Bałazy, Zbigniew Korzuch ( II bramkarz ) i Tomasz Chochołek. Opiekunem drużyny był Łukasz Stawarz.

powrót