Zlot turystyczny, 10.05.2003 r.

Zlot na "5"


Biegi Patrolowe na Juwenalia, a teraz Zlot Turystyczny - po raz kolejny popularna "turystyka" czyli: Organizacja Turystyki i Rekreacji (OTiR) pokazała jak można pożytecznie, a zarazem przyjemnie spędzić czas.
Rzecz działa się 10 maja br. , już około 9 rano przed bramą Zamku Piastowskiego w L-cy było bardzo gwarno. Uczestnicy Uczelnianego Zlotu Turystycznego pod kryptonimem
"Na Szlaku" gotowali się do rychłego wyjścia tudzież wyjazdu na trasy. Miejscem docelowym 6-ciu przygotowanych wcześniej tras był ośrodek wypoczynkowy "Jawornik" w Jaworze.
Studenci do wyboru mieli trzy środki transportu: samochód, rower i własne nożki ...
Ci bardziej leniwi wybierali samochód, inni zmagali się z wiatrem, słońcem, wzniesieniami Pogórza Kaczawskiego jak i z natrętnymi... muchami, które nieustannie wpadały cyklistom do oczu. Doskonała atmosfera, która panowała na wszystkich trasach, wymiernie przyniosła się na Jawornik. Tam czekały już na nas gorące kiełbaski z grilla i potężne buły (organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo bo wiadomo, że jak student głodny to zły).Gdy brzuchy przestały się domagać jedzonka przyszła pora na zabawę. Zarówno wyścigi na hulajnodze jak i wyścigi na "skaczących" piłkach rozgrzał wszystkich do czerwoności. Nie mogło zabraknąć uciech dla ducha - Zlot ubarwnił wspaniały występ...Zespołu Ludowego z pobliskiej Męcinki. Nikt z nas nie spodziewał się , że Zespół Ludowy potrafi zrobić takie show. Niestety wiadomo, że wszystko co dobre szybko się kończy, podobnie jak nasz zlot dobiegł końca.Większość osób wróciła do L-cy pociągiem, ale znalazła się grupa cyklistów, którzy postanowili na dwóch kołkach wrócić do domu. Organizatorzy zapewnili mnie , że podobne imprezy będą organizowane cyklicznie (co najmniej raz w semestrze).

Nie przegapcie więc okazji do dobrej zabawy i dołączcie się do nas następnym razem.
Do zobaczenia "Na Szlaku"
agnenini

powrót