nagrody wręcza Kanclerz PWSZ w Legnicy mgr Jerzy Stefaniak
nagrodę wręcza Rektor PWSZ w Legnicy prof dr. hab. Stanisław Dąbrowski
najlepsi w kraju - drużyna PWSZ w Legnicy

Zgodnie z uświęconą tradycją przed rozpoczęciem rozgrywek odbyło się uroczyste otwarcie III Mistrzostw Państwowych Szkół Zawodowych w Piłce Siatkowej Mężczyzn z udziałem władz Uczelni oraz przedstawicieli Samorządu Powiatowego i Miejskiego. Rzeczywiście ceremonie otwarcia zaszczycili Prezydent Miasta pan Tadeusz Krzakowski oraz wice-Starosta Powiatu Legnickiego pan Jarosław Humenny. Na takiej uroczystości nie mogło oczywiście zabraknąć władz Uczelni. Na uroczystości zjawili się Kanclerz PWSZ Legnica Jerzy Stefaniak, Przewodniczący Konwentu PWSZ oraz przedstawiciel Zarządu Głównego AZS Wiesław Sagan, Prorektor PWSZ dr Kazimiera Jaworska. W ich obecności nastąpiła prezentacja drużyn, następnie okolicznościowe przemówienia. Pani dr Kazimiera Jaworska otwierając te mistrzostwa wyraziła nadzieję, że dostarczą one wielu emocji i będą się toczyć w duchu fair play. Natomiast prezydent Tadeusz Krzakowski wyraził zadowolenie z faktu, że Legnica staje się ośrodkiem akademickim, zwracając się do zawodników podkreślił, że miasto stoi przed nimi otworem i namawiał do skorzystania z jego atrakcji. Z żywiołową reakcją zaproszonych gości, zawodników i publiczności spotkał się program artystyczny.
Zareprezentowany przez zespoły taneczne "Stokrotki" z Przedszkola Niepublicznego "Stokrotka w Legnicy oraz "Źródełko" z Przedszkola Niepublicznego "Źródełko" także w Legnicy. Programy artystyczne "Stokrotki na Dzikim Zachodzie" oraz "Afrykańskie inspiracje" zdobyły już uznanie na przeglądzie zespołów tanecznych w Domu Kultury "Atrium" Publiczność nagrodziła obydwa programy owacją. Ostatnim akcentem ceremonii otwarcia Turnieju były okrzyki sportowe poszczególnych drużyn. Następnie można było przejść do części sportowejamistrzostw.

Mecz o miejsce 1-2 PWSZ LEGNICA - KN JELENIA GÓRA

W pierwszym dniu zawodów odbyły się gry eliminacyjne w grupach systemem każdy z każdym, wyniku czego w meczu o miejsca VII-VIII druga drużyna gospodarzy uległa PWSZ z Nowego Sącza 2:0. V miejsce po zwycięstwie 2:0 nad PWSZ Leszno zajęła drużyna PWSZ Kalisz. Zacięty przebieg miał mecz o brązowy medal pomiędzy PWSZ Konin i PWSZ Tarnów. Po wygranych setach 27:25 i 25:21 zwycięstwo i tytuł drugiego wicemistrza Turnieju odniosła drużyna PWSZ Konin.
Najwięcej emocji wzbudził jednak mecz finałowy. Drużyna Kolegium Karkonoskiego PWSZ w Jeleniej Górze zapowiedziała walkę o każdą piłkę z gospodarzami i faworytami Turnieju - drużyną PWSZ Legnica. Już pierwszy set pokazał z jak wielkim zaangażowaniem i determinacją walczyły obie drużyny. Pierwszy set 28:26 dla Legnicy. W drugim secie gospodarze przypuścili mocny, skuteczny atak przy dwóch kolejnych błędach gości i wynikiem 25:21 legniczanie wygrali drugi set - decydujący o zwycięstwie w tym turnieju. Przez cały czas meczu trwało duże napięcie w obu zespołach, a na trybunach głośny doping studentów mobilizował do walki obie drużyny. Przez długi czas po zakończeniu meczu kibice i zawodnicy legniccy radowali się na parkiecie hali z obronionego tytułu mistrzowskiego.
Uroczyste zakończenie Turnieju zaszczycili swoją obecnością władze PWSZ w Legnicy z Rektorem - prof. dr hab. Stanisławem Dąbrowskim, Prorektor dr Kazimierą Jaworską i Kanclerzem mgr Jerzym Stefaniakiem oraz Prezydentem Legnicy Tadeuszem Krzakowskim i Wicestarostą powiatu legnickiego Jarosławem Humennym. Uhonorowali oni wszystkie drużyny okolicznościowymi dyplomami: pierwsze cztery zespoły otrzymały puchary, a mistrzowie otrzymali złote medale, wicemistrzowie srebrne, zaś trzecia drużyna medale brązowe.
Trenerzy i sędziowie wybrali najlepszych zawodników Turnieju, którzy dostali na koniec nagrody indywidualne od sponsorów. Są to:

1. najlepszy siatkarz - RAFAŁ MALEC (PWSZ Legnica)
2. najlepszy atakujący - MARCIN GRZEBINOGA (PWSZ Konin)