AKT na Ogólnopolskim Rajdzie Studenckim (strona 1)

W ramach XXXI Ogólnopolskiego Rajdu Studenckiego organizowanego przez PTTK i AKT, który odbył się 16 do 18 października, grupa 13 studentów naszej Uczelni wyruszyła w Góry Izerskie, by wykorzystać ostatnie uroki jesiennej aury. I rzeczywi¶cie pogoda nie zawiodła.
Pierwszego dnia zwart± grup± wyruszyli¶my szlakiem z Szklarskiej Poręby do ¶wieradowa, podziwiaj±c przy tym wspaniale widoki górskich szczytów pokrytych pierwszym ¶niegiem. Jak każda dotychczasowa wycieczka nie mogła obej¶ć się bez przygody. Podczas nocnego marszu, który wzbudził w uczestnikach dreszczyk emocji, a może nawet strachu ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, mogli¶my sprawdzić nasze przygotowanie do wyprawy w nocnych warunkach. Cali i zdrowi, choć trochę zmęczeni dotarli¶my do miejsca noclegu , czyli do Czerniawy.
Następnego dnia zwiedzili¶my ¶wieradów i jego wspaniale uzdrowiska. Ostatkami sił wdrapali¶my się na Stóg Izerski, gdzie można było dostrzec, a także odczuć nadchodz±c± zimę.
Trzeci dzień przeznaczyli¶my na powrót, co było równie ekscytuj±ce jak cała wycieczka, ponieważ jako biedni studenci wracali¶my stopem.
Wszyscy uczestnicy uznali rajd za udany i wart powtórzenia w przyszłym roku, być może w liczniejszym składzie.
 
 
 
 
  dalej >>

powrót