Deutsch :: English
Z ŻYCIA UCZELNI.
2006-01-04 | III TARGI EDUKACYJNE W GŁOGOWIE
Przedstawiciele Samorządu Studenckiego PWSZ im. Witelona w Legnicy już po raz kolejny przedstawiali ofertę edukacyjną przygotowaną dla maturzystów. Głogowskie Targi Edukacyjne także w tym roku cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. Organizacja imprezy jak co roku perfekcyjna.
 
2006-01-11 | Wizyta przedstawicieli firm SIEMENS oraz HAVE
Przedstawiciele firm SIEMENS i HAVE już po raz kolejny byli gośćmi J.M. Rektora PWSZ im. Witelona w Legnicy. Goście po rozmowach handlowych zwiedzili kompleks uczelniany.
 
2006-01-19 | Uroczyste wręczenie kluczy do pomieszczenia AKADEMICKIEGO KLUBU TURYSTYCZNEGO
Czteroletni okres działalności AKT zaowocował przyznaniem pomieszczenia klubowego. Na uroczystym wręczeniu kluczy nie brakowało wspomnień i deklaracji na przyszłość. W uroczystości wziął udział obok władz Instytutu Turystyki i zaproszonych gości J.M. Rektor prof.dr hab. Stanisław Dąbrowski.
 
2006-02-23 | FINAŁ KONKURSU "NARODZINY I DZIEJE III RZECZPOSPOLITEJ
Indeks do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy był nagrodą ufundowaną laureatowi konkursu wiedzy pt. "NARODZINY I DZIEJE III RZECZPOSPOLITEJ". Tegorocznym laureatem został Piotr Wilga z I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Konkurs już po raz siódmy zorganizował legnicki samorząd.
 
2006-03-08 | XII DOLNOŚLĄSKIE PREZENTACJE EDUKACYJNE "TARED 2006"
Ekspozycja zaprezentowana na targach dzięki zaangażowaniu studentów prezentujących ofertę edukacyjną Uczelni została nagrodzona wyróżnieniem. "... Jestem przekonany, że o sukcesie zdecydowała umiejętność promowania Uczelni przez studentów, którzy szczególnie wyróżniali się aktywnością. Pragnę również pogratulować Jego Magnificencji osiągnięć naukowych i dydaktycznych Szkoły, dziękując jednocześnie za wspaniały jej rozkwit, co ma niewątpliwie wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy Dolnego Śląska." Tymi słowami to doniosłe wydarzenie opisał Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Wróblewski.
 
2006-03-15 | KWARTALNE SPOTKANIA Z LUDŹMI Z PASJĄ
Gościem kolejnego spotkania z cyklu był Pan dr nauk o kulturze fizycznej Ryszard Błacha, pracownik naukowy AWF we Wrocławiu, wykładowca w Instytucie Turystyki i Rekreacji PWSZ im. Witelona w Legnicy. Dr Ryszard Błacha zaprezentował swoje obrazy olejne przedstawiające pejzaże z małych portów oraz grafiki w piórku i tuszu ukazujące krajobrazy miejscowości najbliższych Panu doktorowi.
 
2006-03-16 | VII POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE NOWA SÓL 2006
Starostwo Powiatowe oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych "Elektryk" w Nowej Soli zaprosiły przedstawicieli wyższych uczelni i szkół ponadlicealnych do zaprezentowania swojej oferty edukacyjnej.
 
2006-03-26 | III EDYCJA REGIONALNEGO KONKURSU WIEDZY O GOSPODARCE
Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Legnicy. Galę prowadził Prezes Zarządu SKwP OO w Legnicy Tomasz Pakuła z udziałem Dyrektora Biura Beaty Jurak. Indeks studiów dziennych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy za zajęcie pierwszego miejsca otrzymał z rąk J.M. prof. dr hab. Stanisława Dąbrowskiego Mateusz Chruszcz. NAGRODZONE SZKOŁY: I miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy II miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Władysława Broniewskiego w Głogowie III miejsce – Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Jaworze Zwycięskie szkoły otrzymały dyplomy i statuetki (symbol konkursu) ufundowane przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Legnicy
 
2006-03-30 | TARGI EDUKACYJNE - LEGNICA 2006
W dniach 30 - 31 marca br. PWSZ im. Witelona w Legnicy zaprezentowała swoją ofertę edukacyjną na Targach Edukacyjnych. Pierwszą nagrodę w kategorii wystrój stoiska odebrał J.M. prof. dr hab. Stanisław Dąbrowski.
 
2006-04-03 | PARTNERSTWO JAKO FORMA AKTYWNEJ POLITYKI RYNKU PRACY
W ramach realizacji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego, Federacja Pracodawców Polski Zachodniej zorganizowała konferencję naukową. PWSZ im. Witelona w Legnicy jest partnerem Federacji w realizacji projektu na terenie Dolnego Śląska.
 
2006-04-05 | UWARUNKOWANIA ROZWOJU REGIONALNEGO I LOKALNEGO - SUBREGION LEGNICKI NA TLE DOŚWIADCZEŃ OGÓLNOPOLSKICH
W dniach 5-6 kwietnia Instytut Politologii zorganizował ogólnopolską konferencję naukową. Honorowymi patronami przedsięwzięcia byli Minister Rozwoju Regionalnego Grażyna Gęsicka, Wojewoda Dolnośląski Krzysztof Grzelczyk, Rektor PWSZ im. Witelona w Legnicy Stanisław Dąbrowski.
 
2006-04-06 | XXIII MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ WYŻSZYCH W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN
AZSPWSZ LEGNICA kolejny raz zorganizował ogólnopolskie mistrzostwa szkół wyższych. Dyscypliną rozgrywek stała się piłka siatkowa. Drużyna ASZPWSZ LEGNICA stanęła w szranki z dziewiętnastoma innymi. Po wielu wyczerpujących meczach siatkarze odnieśli sukces - zajęli czwarte miejsce.
 
2006-04-09 | FOKAN w Wałbrzychu
W dniach 9-11 kwietnia odbyła się narada kanclerzy i kwestorów państwowych wyższych szkół zawodowych. Miejscem spotkania były pomieszczenia Zamku Książ.
 
2006-04-10 | DNI OTWARTE
W ramach kampanii prezentującej ofertę edukacyjną, w PWSZ im. Witelona w Legnicy przygotowano się na spotkanie z maturzystami. Zaproszeni zostali oni do zwiedzenia uczelnianych sal dydaktycznych. Już w pierwszych chwilach odwiedzin zainteresowanych oprowadzali i informowali studenci ze wszystkich specjalności. Pieczę nad całością sprawował Samorząd Studencki PWSZ im. Witelona w Legnicy.
 
2006-04-10 | wykład prof. Leszka Balcerowicza Prezesa NBP
"Polska na tle liderów systemowych" - był to temat wykładu prof. Leszka Balcerowicza, który wygłosił w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy na spotkaniu z przedstawicielami uczelni wyższych Legnicy.
 
2006-04-12 | WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH HONORATY KULIG
Kolejne spotkanie ze sztuką proponuje Honorata Kulig w cyklu prac graficznych zatytułowanych "ARCHITEKTONICZNE IMPRESJE". Wystawa prezentowana jest w Salach Wielofunkcyjnych PWSZ im. Witelona w Legnicy.
 
2006-04-12 | RYSZARD CZAJKOWSKI spotkanie autorskie
"Dziewicze miejsca na mapie świata" - był to temat spotkania z podróżnikiem, publicystą, członkiem The Exploress Club, autorem programu TV " Przez lądy i morza" - Ryszardem Czajkowskim.
 
2006-04-21 | Goście z Ludwiggsburga
Rzecz niesamowita - studenci z Ludwigsburga dzięki przyjęciu kolegów z PWSZ im. Witelona w Legnicy uważają wycieczkę do Legnicy za najciekawszy wyjazd w swojej studenckiej karierze. O to wszystko zadbały Władze Uczelni, Koordynatorzy wymiany naukowej i Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego. Część oficjalna obejmowała spotkanie w Starostwie Powiatowym i Urzędzie Miasta. Prof. Hopp wygłosił wykład o strukturze administracyjnej w Niemczech. Goście po przyjęciu przez Władze Uczelni zostali obdarowani pamiątkowymi gadżetami. Nocne klimaty w połączeniu ze spontanicznymi pomysłami studenckimi wywarły niezapomniane wspomnienia.
 
2006-04-26 | KABARETON 2006
Dnia 26 kwietnia odbył się na terenie uczelni Pierwszy Przegląd Amatorskich Kabaretów Studenckich „Sesja”. W przeglądzie wzięły udział trzy kabarety z naszej uczelni: „ Pod Psia Łapą”, „Magdy Dwie Show”, „Kosmiczny Duet”. Głogów reprezentował ”P.I.S.S.”, a Wałbrzych ”Szydera”. Zwycięzcą Pierwszego Przeglądu Amatorskich kabaretów został duet ”Dwie Magdy Show”, drugie miejsce zajął „Kosmiczny Duet”, natomiast na trzecie miejsce wskoczył kabaret „Szydera”. Nagrodę publiczności otrzymał kabaret ”P.I.S.S.”. Gwiazdą Pierwszego Przeglądu Amatorskich Kabaretów była grupa „DNO”, która przyjechała do Nas z Dąbrowy Górniczej. ( J. Szapował)
 
2006-04-27 | Romowie w XXI wieku
Sesja Popularno-Naukowa pt. „Romowie w XXI wieku – problemy społecznej tożsamości” była kolejnym elementem obchodów Światowego Dnia Romów w Legnicy. Obrady odbywały się pod patronatem Prezydenta Legnicy a przygotowane zostały przez Stowarzyszenie Romów w Legnicy i Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Legnicy. Sesje zorganizowano w kawiarni „Maska”, 27 kwietnia br. Otwarcia spotkania dokonał dr Wojciech Kondusza dyrektor Wydziału Organizacji, Kadr i Kontroli Urzędu Miasta Legnicy. Przywitał wszystkich zaproszonych w tym prorektor naszej Uczelni dr Kazimierę Jaworską po czym przekazał głos Karolowi Parno Gerlińskiemu członkowi międzynarodowego Parlamentu Romskiego reprezentującego Cyganów mieszkających w Polsce i Niemczech. Rozpoczął on od przypomnienia historii powstania Światowej Rady Cyganów.
 
2006-05-11 | IV BIEG PATROLOWY
Coroczny Bieg Patrolowy o Puchar J.M. prof. dr hab. Stanisława Dąbrowskiego zorganizowany został siłami pracowników i studentów z Instytutu Turystyki i Rekreacji.
 
2006-05-11 | PRZEDBIEGI - JUWENALIA 2006
Na terenie obiektów PWSZ im. Witelona w Legnicy młodzież akademicka zorganizowała cykl imprez nazwanych "PRZEDBIEGAMI". Oczywiście była to rozgrzewka przed Juwenaliami 2006.
 
2006-05-14 | Wykładowcy z Universite Jean Monnet - Saint Etienne (IUT ROANNE)
W dniach od 14 do 17 maja br. z wykładami dla studentów lektoratu francuskiego przyjechali Vladimir Serdeczny i Jean-Luc Hodemon. Na spotkania z władzami uczelni przyjechał także Dyrektor Funduszu - Eric Thibault.
 
2006-05-17 | JUWENALIA 2006 KOROWÓD
Przejęcie kluczy nastąpiło w sposób zdecydowany. Opanowali miasto studenci. Pierwsze grupy maszerujące "NA RATUSZ" zauważono w okolicach PWSZ im. Witelona w Legnicy. Początkowo Władze Uczelni nie były zdecydowane co do udziału w przejęciu kluczy, ale po krótkich chwilach rozmów przyłączyły się do korowodu.
 
2006-05-17 | KLIENCIE MIEJ SIĘ NA BACZNOŚCI
W ramach zajęć ćwiczeniowych grupa Koła Naukowego OCHRONY KONSUMENTÓW przygotowała przedstawienie kabaretowe w przekładzie na codzienne kłopoty konsumenta - w otoczce przepisów prawnych. Jedno i drugie zostało tak zaaranżowane, by konsumenci w przystępnej formie dowiedzieli się o swoich prawach i możliwościach odwołania od zawartych umów. Koło naukowe działa przy Instytucie Administracji i jest prowadzone przez Panią mgr Agnieszkę Kurzyńską.
 
2006-05-18 | JUWENALIA 2006 KONCERT ROCKOWY
Krzysztof Jurkowski z PWSZ im. Witelona w Legnicy i Hubert Mieliński z ZODPWr prowadzili koncert rockowy w ramach Juwenaliów 2006. W parku miejskim wystąpili: OUTEREDGE, Kto To z Kasią Wilk, Szymon Wydra z zespołem CARPE DIEM. Zabawa trwała tyle co należało ... i jeszcze godzinę dłużej.
 
2006-05-18 | DZIEŃ SPORTU 2006
18 maja br. Klub Uczelniany AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy zorganizował w ramach Juwenaliów 2006 - Dzień na Sportowo!!! Studenci z Legnickich Uczelni rozegrali m.in. turniej siatkówki, halowej piłki nożnej i trójki koszykarskie. W zabawie także brali udział pracownicy administracyjni i dydaktycy z Instytutów PWSZ im. Witelona w Legnicy.
 
2006-05-28 | MIEDZIANA KADŹ
Po raz kolejny PWSZ im. Witelona w Legnicy była jednym ze sponsorów Turnieju Brydża Sportowego "Miedziana Kadź". Impreza odbywała się w ramach Dni Legnicy. Patronował jej Prezydent Miasta Legnica, Starosta Powiatu Legnickiego, Dyrektor Huty Miedzi "Legnica".
 
2006-06-01 | REJS PO POLINEZJI FRANCUSKIEJ
Biblioteka PWSZ im. Witelona w Legnicy, w ramach "Kwartalnego spotkania z ludźmi z pasją", zorganizowała spotkanie z Waldemarem Carbuchem Kapitanem Żeglugi Morskiej i Jerzym Stefaniakiem Kanclerzem PWSZ im. Witelona w Legnicy. Goście w ramach realizacji własnych zainteresowań brali udział w rejsie morskim po wodach Polinezji Francuskiej. Swoje wrażenia przekazali na spotkaniu ze studentami.
 
2006-06-03 | VI Sztafetowe Biegi Szlakiem Polskiej Miedzi
Udział drużyny PWSZ im. Witelona w Legnicy jest juz tradycyjny, tak jak i współorganizowanie tej imprezy przez Władze Uczelni.
 
2006-06-03 | MISTRZOSTWA POLSKI w TAEKWON-DO
W Zespole Szkół Integracyjnych im. Piastów Śląskich w Legnicy odbyły się XV Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwon-do. Zawodnicy Klubu Koreańskiej Sztuki Walki Taekwon-do w Legnicy wygrali klasyfikację drużynową Mistrzostw Polski Juniorów i okazali się najlepsi wśród 36 klubów z całej Polski. Indywidualnie legniczanie wywalczyli pięć medali: dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe. PWSZ im. Witelona w Legnicy sponsorowała omawiane rywalizacje. Mgr Łukasz Stawarz, pracownik Instytutu Turystyki i Rekreacji PWSZ im. Witelona w Legnicy został wybrany najlepszym trenerem mistrzostw.
 
2006-06-06 | Podsumowanie Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej 2005-2006
6 czerwca br. w siedzibie Dolnośląskiej Organizacji Środowiskowej AZS we Wrocławiu odbyło się podsumowanie rywalizacji sportowej rozgrywanej w ramach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w roku akademickim 2005/2006. Klasyfikowane były wszystkie uczelnie dolnośląskie. PWSZ im. Witelona w Legnicy z dorobkiem 142 punktów zajęła wysokie 8 miejsce na 30 uczestników rywalizacji.
 
2006-06-06 | Święto piłki plażowej na kąpielisku "Kormoran"
 
2006-06-08 | Podsumowanie Roku Sportowego 2005-2006
Protokół z liczenia głosów w V Plebiscycie Klubu Uczelnianego AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy na Najpopularniejszego studenta-sportowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w roku akademickim 2005/2006 1. w głosowaniu brało udział – 194 osób 2. kuponów ważnych oddano – 179 3. kuponów nieważnych oddano – 15 Wyniki: 1. KRZYSZTOF BARAN 330 2. MAREK CHOLEWA 314 3. MARTA MICHOŃSKA 228 4. JAROSŁAW MAJCHERKIEWICZ 171 5. MARCIN HRYC 156 6. Magdalena Chudak 131 7. Katarzyna Szymkowiak 63 8. Jowita Myśluk 60 Andrzej Andrzejewski 60 9. Paweł Dryja 54 10. Agata Haraf 50 11. Dorota Ścisłowska 47 12. Ewa Rogus 44 Katarzyna Śpiewak 44 13. Marta Kisiel 43 14. Marek Fink 42 15. Jarosław Fink 41 16. Marcin Ławicki 40 17. Bartosz Knap 39
 
2006-06-19 | Podpisanie umowy o współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim
J.M. prof. dr hab. Stanisław Dąbrowski Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy i prof. zw. dr hab. Czesław Osękowski Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego podpisali umowę o współpracy. Umowa dotyczy kontynuacji nauki na studiach magisterskich, prac naukowych, oraz studiów doktoranckich pracowników PWSZ im. Witelona w Legnicy.
 
2006-06-21 | Fundusze unijne dla PWSZ
Dzięki współpracy PWSZ im. Witelona w Legnicy i Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowemu uruchomiono dwa programy badawcze ze środków Unii Europejskiej. Uczelnia pozyskała 735 tysięcy złotych na " Badanie mobilności edukacyjno-zawodowej osób niepełnosprawnych w województwie dolnośląskim" oraz 661 tysięcy złotych na " Partnerstwo na rzecz innowacji - wsparcie dla Akademickiego Inkubatora Technologicznego".
 
2006-06-22 | Olimpijczyk Włodzimierz Stefański gościem ASZ PWSZ Legnica
Akademicki Związek Sportowy Klub Uczelniany w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy zorganizował spotkanie z Włodzimierzem Stefańskim jednym z najlepszych siatkarzy "złotej szóstki" Huberta Wagnera, mistrzem świata (1974) i mistrzem olimpijski (1976).
 
2006-06-23 | PIERWSZE ŚWIADECTWA W AKADEMICKIM LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM
W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym uroczyście zakończono pierwszy rok kształcenia. Spotkanie połączone było z wręczeniem świadectw ukończenia nauki w pierwszej klasie. Rozdanie świadectw poprzedziły wypowiedzi władz liceum i deklaracje współpracy ze strony uczelni patronackiej - Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.
 
2006-06-28 | ORATORIUM "GOLGOTA ŚWIĘTOKRZYSKA"
Na dziedzińcu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy ponad dwa tysiące melomanów mogło podziwiać „Golgotę Świętokrzyską”. Jest to pierwsza część tryptyku skomponowanego przez Piotra Rubika. Autor poświęcił utwór osobie i dziełu Ojca Świętego Jana Pawła II. Autorem wszystkich tekstów jest Zbigniew Książek. Podczas legnickiego przedstawienia na estradzie wystąpił ponad 150 osobowy zespół artystów pod dyrekcją Piotra Rubika. Na scenie pojawili się: Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Chór Akademii Świętokrzyskiej, Chór Kameralny „Fermata” i Chór „La Musica”. Wystąpili tez soliści: Dorota Marczyk, Joanna Słowińska, Maciej Miecznikowski i Janusz Radek. Paweł Deląg wystąpił w charakterze narratora.
 
2006-06-30 | Stanisław Dabrowski Honorowym Obywatelem Legnicy
30 czerwca 2006 roku podczas uroczystej sesji Rady Miasta Legnicy nadano Rektorowi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy prof. dr hab. Stanisławowi Dąbrowskiemu tytuł „Honorowego Obywatela Legnicy”. Uroczystość zorganizowana została w Salach Wielofunkcyjnych naszej Uczelni. Po sesji nazwisko Rektora zostało uroczyście odsłonięte na tablicy Honorowych Obywateli Miasta Legnicy w holu Ratusza.
 
2006-08-29 | KONKURS "MODERNIZACJA ROKU" ROZSTRZYGNIĘTY
Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w jubileuszowej X edycji Konkursu „Modernizacja Roku 2005”, zorganizowanego przy współpracy merytorycznej Ministerstwa Infrastruktury, pod patronatem Prezydenta RP. Główną nagrodę w kategorii "Obiekty Szkolnictwa" zdobyła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy. Była to już trzecia główna nagroda. Tym razem przyznana została za wkład w restaurację zabytkowych obiektów przy ulicy Sejmowej 5C w Legnicy. J.M. Rektor prof. dr hab. Stanisław Dąbrowski otrzymał Dyplom Uznania za zaangażowanie, nadawanie nowych wartości oraz osobisty wkład w ratowanie obiektów i budowli materialnego dziedzictwa kultury.
 
2006-09-04 | INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO W AKADEMICKIM LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W LEGNICY
Dnia 04.09.2006 po raz drugi odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym. Wspomnienia z chwil towarzyszących uruchamianu dziłalności Liceum zakończyła propozycja utworzenia dodatkowo oddziałów gimnazjalnych. Władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy podołały już nie takim wyzwaniom. Budynek w którym zlokalizowane jest Liceum zdobył główną nagrodę w konkursie " MODERNIZACJA ROKU 2005 ". Część oficjalną uświetnił występ Dawida Krzyka. Uczniowie i zaproszeni goście skosztowali urodzinowego torta z jedną, ale za to skrzącą się świeczką.
 
2006-09-06 | IV OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA SEKCJI ARCHIWISTÓW
W dniach od 6 do 9 września 2006 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy zorganizowana została Ogólnopolska Konferencja Sekcji Archiwistów Instytucji Naukowej, Kulturalnej i Szkół Wyższych Stowarzyszenia Archiwistów Polskich.
 
2006-09-22 | X LECIE OPIEKI PALIATYWNEJ
Oddział Medycyny Paliatywnej z okazji 10-lecia opieki paliatywnej zorganizował konferencję naukową pt. "CZŁOWIEK CZŁOWIEKOWI". Konferencji odbywającej się w Salach wielofunkcyjnych naszej uczelni. Honorowy patronat objęli: Biskup Legnicki Stefan Cichy, Prezydent Miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski , Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy prof. dr hab. Stanisław Dąbrowski, Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Patronat naukowy sprawowało Polskie Towarzystwo Onkologiczne.
 
2006-09-25 | Ogólnopolskie Targi Edukacji i Pracy
Młodzież – Praca – Perspektywy 25 września o godz. 10.30 w całym kraju odbyły się organizowane przez Ochotnicze Hufce Pracy Ogólnopolskie Targi Edukacji i Pracy pod hasłem „Młodzież – Praca – Perspektywy”. Patronat nad Targami objęła Minister Pracy i Polityki Społecznej Anna Kalata. W Legnicy współorganizatorem targów była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy. Imprezę przygotowano w Salach Wielofunkcyjnych we współpracy z Biurem Karier PWSZ im. Witelona w Legnicy.
 
2006-09-27 | Światowy Dzień Turystyki 2006
W ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki odbywał się w Legnicy Dolnośląski Festiwal Turystyki. Obchodom towarzyszył XII Mini Rajd „Jarzębina”, jarmark turystyczny oraz konkurs plastyczny. Podczas obchodów prezentowana była oferta edukacyjna naszej Uczelni.
 
2006-09-27 | PIERWSZE POSIEDZENIE SENATU III KADENCJI
27 września br. obradował Senat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Było to pierwsze posiedzenie Senatu III kadencji.
 
2006-09-30 | "ZIEMNIAK 2006"
W dniu 30 września zorganizowano piknik rekreacyjny zwany od wielu lat "ŚWIĘTEM ZIEMNIAKA". Ta niesamowita impreza integracyjna cieszy się niesłabnącą popularnością wśród pracowników uczelni.
 
2006-10-05 | IX Dolnośląski Festiwal Nauki
5 - 6 października br. odbył się IX Dolnośląski Festiwal Nauki. W ramach imprezy przez dwa dni w naszej Uczelni odbywały się wykłady otwarte, pokazy laboratoryjne oraz wystawy. Wszystko przygotowano z myślą o młodzieży ze szkół średnich.
 
2006-10-05 | VI Tydzień Kultury Japonii
W ramach VI Tygodnia Kultury Japonii odbył się w naszej Uczelni wykład Masakatsu Yosidy na temat oświaty w Japonii.
 
2006-10-06 | INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2006-2007
6 października br. odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2006/2007 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. W programie między innymi wręczenie Medali PWSZ im. Witelona w Legnicy oraz statuetek i dyplomów Modernizacja Roku 2005.
 
2006-10-12 | TRADYCJE NAUKI LEGNICKIEJ
Z okazji 480 rocznicy założenia uniwersytetu przez księcia legnickiego Fryderyka II w Państwowej Wyższsej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy zorganizowano konferencję naukową pt. "TRADYCJE NAUKI LEGNICKIEJ". Pierwszemu panelowi obrad przewodniczył dr Ryszard Gładkiewicz, a drugi panel prowadził doc. Rudolf Żaczek.
 
2006-10-13 | Francuskie miasto Roanne oficjalnym partnerem Legnicy
Podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej podpisano „Deklarację Partnerstwa” Legnicy i francuskiego miasta Roanne. Stronę francuską reprezentowała sześcioosobowa delegacja na czele z panem Yves Nicolin – Merem Roanne, a jednocześnie Posłem Parlamentu Republiki Francuskiej. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele czeskiego Blanska. Uniwersytecki Instytut Technologiczny w Roanne współpracuje z legnicką Państwową Wyższą Szkoła Zawodową, między innymi w dziedzinie wymiany kadry naukowej.
 
2006-10-18 | „Edukacja, Wolny rynek, Społeczeństwo obywatelskie – diagnoza rzeczywistości, współpraca systemowa"
Konferencja obejmować będzie trzy panele dyskusyjne:Dialog społeczny, Edukacja,Społeczeństwo obywatelskie – budowa instytucjonalnego modelu współpracy. Patronat honorowy nad konferencją objęli: ·prof. Michał Seweryński – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego; ·Krzysztof Grzelczyk – Wojewoda Dolnośląski; ·Paweł Wróblewski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego; ·Krzysztof Skóra – Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź SA, Prezes Związku Pracodawców Polska Miedź; ·Prof. dr hab. Stanisław Dąbrowski – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Udział w konferencji wzięły władze największego pracodawcy w regionie KGHM Polska Miedź SA, Wojewoda Dolnośląski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, przedstawiciele organizacji pracodawców i pracowników, samorządu lokalnego, Dolnośląskiej Loży Business Center Club, dyrektorzy i prezesi największych firm oraz władze PWSZ im. Witelona w Legnicy.
 
2006-10-23 | WRĘCZENIE DYPLOMÓW ABSOLWENTOM STUDIÓW STACJONARNYCH
 
2006-10-24 | WRĘCZENIE DYPLOMÓW ABSOLWENTOM STUDIÓW NIESTACJONARNYCH
 
2006-10-26 | V Inauguracja Rozgrywek Sportowych w ramach Akademickich Mistrzostw Regionu Dolnego Śląska 2006/2007.
26 października 2006 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy obyła się V Inauguracja Rozgrywek Sportowych w ramach Akademickich Mistrzostw Regionu Dolnego Śląska 2006/2007. Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele uczelni wyższych z Jelenie Góry, Wałbrzycha, Głogowa, Nowej Rudy i Legnicy oraz przedstawiciele Dolnośląskiej Organizacji Środowiskowej AZS.
 
2006-10-26 | VI Obóz Adaptacyjny AZS „Karpacz 2006"
W dniach 26 - 29 października 2006r. w Karpaczu odbył się VI Obóz Adaptacyjny AZS „Karpacz 2006". Był on zorganizowany przez Klub Uczelniany AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy. W tegorocznym obozie wzięło udział 28 studentów. Oprócz zabaw sportowych na pierwszoroczniaków czekały odjazdowe imprezy,szkolenia, spotkania z działaczami AZS oraz przedstawicielami wszystkich sekcji sportowych.
 
2006-10-27 | WAMPIRIADA w PWSZ
27 listopada 2006 r. na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbyła się honorowa zbiórka krwi zwana „Wampiriadą”. Akcja ta została zorganizowana przez Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Legnicy wraz z organizacjami studenckimi PWSZ im. Witelona w Legnicy. W ciągu czterech godzin do rejestracji zgłosiło się 86 osób - studentów i pracowników Uczelni. Łącznie ponad 60 osób oddało prawie 30 litrów tego cennego płynu.
 
2006-11-08 | Debata kandydatów na Prezydenta Legnicy
Koło Naukowe Młodych Politologów zorganizowało debatę kandydatów na Prezydenta Legnicy pt. „Legnica - perspektywy młodych". Spotkanie miało miejsce w salali E3 sal wielofunkcyjnych uczelni. Moderatorem debaty był dr Robert Wiszniowski.
 
2006-11-16 | IV FESTIWAL PIOSENKI STUDENCKIEJ "PRYZMAT"
 
2006-11-16 | GRZEGORZ TURNAU "Sowie Piosenki"
Grzegorza Turnau wraz z gitarzystą Jackiem Królikiem zagrali w koncercie "Sowie Piosenki".
 
2006-11-22 | OTRZĘSINY 2006
 
2006-11-28 | PIERWSZY MIKOŁAJ JUŻ ROZDAJE PREZENTY
Powiało już świętami. Pierwsze prezenty, rózgi i niespodzianki były atrakcjami spotkania z mikołajem. Pojawił się u turystów z Akademickiego Klubu Turystycznego działającego na uczelni. Przed rozdaniem podarków poprzytulał się do pięknych studentek. Kiedy odjechał pozostawił buty. Chyba kominy były wąskie, a stopy siedmiomilowe. Teraz działa na Dolnym Śląsku. Tak wynika z mapy.
 
2006-11-29 | II Mistrzostwa PWSZ im. Witelona w Szachach
29 listopada 2006 r. odbyły się II Mistrzostwa P W S Z im. Witelona w Legnicy w Szachach. Organizatorem mistrzostw był Klub Uczelniany AZS. W mistrzostwach wzięło udział 27 studentów naszej Uczelni. Pierwsze miejsce w kategorii kobiet wywalczyła podobnie jak w roku ubiegłym Anna Socha studentka trzeciego roku studiów stacjonarnych integracji europejskiej. W kategorii mężczyzn tytuł mistrza uczelni zdobył Adam Jarząb student drugiego roku studiów stacjonarnych systemów multimedialnych i internetowych.
 
2006-11-30 | V OGÓLNOPOLSKIE FORUM MŁODYCH
Koło Naukowe Młodych Politologów działające w PWSZ im. Witelona w Legnicy zorganizowało w dniu 30 listopada 2006 r.konferencję naukową - V Ogólnopolskie Forum Młodych. Tematem tegorocznej konferencji była Realna demokracja, czyli funkcjonowanie samorządu lokalnego w Polsce (obraz lokalnej sceny politycznej po wyborach). Patronem honorowym był Prof. dr hab. Michał Kulesza.
 
2006-12-06 | Konferencja pt."Rola KGHM Polska Miedź S.A. w ekonomicznym i społecznym rozwoju regionu"
Konferencję naukową zorganizowano w salach wielofunkcyjnych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Wykład inauguracyjny - „Prawidłowa koncepcja człowieka podstawą nowoczesnego świata biznesu, polityki i konsumpcji” wygłosił J.E. Ks. Biskup prof. Ignacy Dec – Biskup Świdnicki. Patronat honorowy sprawowali J.E. Ks. Biskup dr Stefan Cichy- Biskup Legnicki, J.M. prof. dr hab. Stanisław Dąbrowski – Rektor PWSZ im. Witelona w Legnicy, P.T. Krzysztof Skóra – Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A., P.T. Krzysztof Grzelczyk – Wojewoda Dolnośląski.
 
2006-12-07 | Konferencja Federacji Pracodawców Polski Zachodniej
"Dolnośląski Rynek Usług Socjalnych - stan obecny i perspektywy rozwoju" - to temat konferencji podsumowującej i upowszechniającej wyniki projektu realizowanego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Podczas konferencji wręczono Honorowe Odznaki Federacji Pracowników Polski Zachodniej. Złotą otrzymał mgr Jerzy Stefaniak, brylantową dr Krzysztof Safin. Certyfikat Honoru został przyznany prof. dr hab. Stanisławowi Dąbrowskiemu.
 
2006-12-07 | Wystawa fotografii dra Romualda M. Łuczyńskiego
Rezydencje dolnośląskie i krajobrazy sudeckie w fotografii .....
 
2006-12-08 | "Media Lokalne na przykładzie Legnicy i Wuppertalu"
Seminarium w ramach projektu Media "Media Lokalne na przykładzie Legnicy i Wuppertalu" Seminar in the framework of Media Project. "Local Media e.g. Legnica-Wuppertal" Wykład: prof. Volker Ronge Lecture: “The idea of the Local Media project”. Wykład: prof. Volker Ronge Lecture: "Politics and the Media - e.g. the Kaczyński case"
 
2006-12-12 | FESTYN REKREACYJNY "studencjada"
 
2006-12-15 | Obóz szkoleniowy AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy
Celem obozu było przygotowanie do pracy w Klubie Uczelnianym AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy w roku akademicki 2006/07. Program seminarium szkoleniowego obejmował m.in.: AZS w szkole Wyższej. Akademickie Mistrzostwa Regionu Dolnego Śląska. Szkolenia Środowiskowe i Centralne.
 
2006-12-20 | SPOTKANIE OPŁATKOWE 2006
 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im Witelona w Legnicy
ul. Sejmowa 5a 59-220 Legnica
tel. 076-723-21-50 do 51, fax. 076-723-29-05
Copyright © 2003-2004 PWSZ Legnica. Wszelkie prawa zastrzeżone. webmaster